Основним завданням цього проекту є надання допомоги, навчання сучасної психологічної та фізичної реабілітації людей, які пережили війну чи бойові дії в Україні.


У лютому 2015 року благодійна організація Healing War Scars, Inc. (США) розпочала впровадження в Україні унікального тренінгу посттравматичного росту,   розробленого в Данії для   ветеранів, котрі переживають наслідки психологічних травм. До 2017 року тренінг був побудований на концепціях бодинаміки (данська школа тілесно-орієнтованої психотерапії) та діяв за принципом «ветеран — ветерану».

За два роки через тренінги «Серце воїна» пройшло 2 500 ветеранів. З них 28 самі стали тренерами-інструкторами і тепер проводять заняття для своїх товаришів, використовуючи методи бодинаміки (данська школа тілесно-орієнтованої психотерапії) та психофізіологічної реабілітації з застосуванням оздоровчої системи SomaSystem…


У 2016 році Тренінг посттравматичного росту «Серце Воїна» проводиться за фінансової підтримки «Національний фонд на підтримку демократії» (National Endowment for Democracy, NED) — приватної некомерційної організації США, заснованої з метою зростання і зміцнення демократичних інститутів у всьому світі.

Детальніше про проект далі…

Автори методики тренінгу

 Дітте Марчер (Ditte Marcher) – психотерапевт, директор Bodynamic International. Впродовж 20 років Дітте Марчер співпрацює як спеціаліст із розв’язання конфліктів з організацією «Лікарі без кордонів» на Близькому Сході, у країнах колишньої Югославії та Африки.

 Роман Торговицький – терапевт, доктор наук, випускник Гарвардського університету, автор оздоровчої системи роботи з тілом «SomaSystem». Засновник Американської благодійної організації Healing War Scars ( «Зцілення військових шрамів») та Української організації «Серце воїна».

 

Про тренінги

 Ми знаємо що більшість ветеранів відмовляються визнавати психологічні наслідки війни, і не готові звертатись до фахівців – психологів і психотерапевтів. Наші тренери – це ветерани які мають досвід перебування в зоні ведення бойових дій та вже здобули навички психотерапевтичної роботи. Вони відкриті до спілкування з іншими ветеранами, які пройшли схожий шлях і готові розмовляти один з одним про власні переживання і травму.

Мета Тренінгу — підготовка інструкторів, які можуть забезпечувати психологічний супровід бійцям, ділитися навичками виживання у стресових ситуаціях, організовувати групи взаємо-підтримки.

 Учасники тренінгу:

Воїни, демобілізовані військові, волонтери, цивільні особи, що отримали травму війни.


Тренінг знайомство:

Тривалість – 4 години

Кількість учасників не обмежена.

Заповнення анкет для роботи у групах.

 Учасники дізнаються про:

  • вплив війни на психіку людини;
  • режими функціонування психіки (війна — мир);
  • шляхи повноцінного повернення (тілом та душею).

Та отримують навички:

  • психологічної само- та взаємодопомоги;
  • тілесних вправ з метою регулювання свого внутрішнього стану, опанування тривоги та напруги;
  • зміцнення власної психологічної стійкості.

 Подальша робота триває у закритих групах.


Тренінг проводиться у 4-х рівні:

  • Перший рівень: Вступ. Розуміння (тривалість: 2 дні — 16 годин).

Допомагає розібратися у собі зрозуміти глибину травми – сертифікат учасника

  • Другий рівень: Безпека. Ресурси (тривалість: 5 днів — 40 годин).

Пропрацьовуємо проблеми детельно, зменшуємо травматичне напруження – сертифікат Ко-тренера дає можливість працювати з групою як помічник інструктора.

  • Третій рівень: Глибина (тривалість: 5 днів — 40 годин).
  • Четвертий рівень: Повернення (тривалість: 5 днів — 40 годин).